Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu wody warto zainwestować w nowoczesny kolektor słoneczny

Urządzenie to absorbuje promieniowanie słoneczne i wykorzystuje pozyskaną energię do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Uzyskane ze środowiska ciepło może być wykorzystywane, nie tylko do ogrzewania wody w naszej instalacji czy w basenie, ale także służyć jako wsparcie systemu centralnego ogrzewania. Kolektory słoneczne to rozwiązania trwałe, skuteczne a przy tym całkowicie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego.

Poprzez instalację kolektorów słonecznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska na stałe zmniejszając emisje CO2 i oszczędzasz na kosztach ogrzewania. Dzięki technologii inwestujesz ponadto w bezpieczną przyszłość i optymalne współdziałanie wszystkich podzespołów instalacji.

Kolektor Rurowo-próżniowy słoneczny 
to zaawansowany produkt techniki solarnej. W okresie zimowym jest około 20% sprawniejszy od kolektorów płaskich. W okresie letnim osiągi obu kolektorów są zbliżone do siebie z przewagą kolektorów płaskich.

Kolektory płaskie (solary)

są najbardziej popularnym rodzajem kolektorów na świecie i powszechnie montowanym z uwagi na wysoką wydajność, trwałość, a także niską cenę. Znaczącą kwestią jest szybszy zwrot z inwestycji w zestaw solarny z kolektorami słonecznymi płaskimi w porównaniu do takiego samego zestawu na kolektorach rurowo-próżniowych. Wynika to z faktu, że kolektory płaskie odznaczają się wyraźnie wyższą wydajnością w okresie ciepłym tj. wiosną, latem i wczesną jesienią.

Zadzwoń lub napisz

tel. 578-008-778
tel. (33) 872-69-79
tel. 575 814 444
tel. 531 019 550
kobedotacje@gmail.com
sklepkobe@gmail.com